www.sportpodbilouvezi.cz
Sport pod bílou věží - autor webu:
Tomáš Rademacher
Telefon: +420 602 168 9101
Web: www.sportpodbilouvezi.cz

Sport pod Bílou věží na Facebooku Navštivte Sport pod Bílou věží na Google+ Navštivte Sport pod Bílou věží na YouTube

Novinky

Publikace ČERNOBÍLÁ HISTORIE 110 LET FC HRADEC KRÁLOVÉ

Společnými silami Michala Petráka, Jiřího Rádla a Tomáše Rademachera vyjde v příštích dnech bohatě ilustrovaná publikace, mapující 110 let historie královéhradeckého fotbalu.

Sport pod Bílou věží v Hradeckém deníkuMiluje sportovní historii a je hrdý Hradečák. Připomíná staré časy | Hradecký deník | 8.5.2014

Jedinečná možnost získat přímo od autora knihu HISTORIE HOKEJE V HRADCI KRÁLOVÉ

Publikace „Historie ledního hokeje, aneb led byl poněkud měkký" je koncipována jako kronika, seznámí čtenáře s počátky ledního hokeje v Hradci Králové a provede ho všemi  sezónami od roku 1930 do roku 2008.

Stanislav BurdysKdyž 6. ledna 2014 zemřel Karel Gut, vzpomínali hokejoví fandové nejen na jeho hráčské a trenérské umění, ale určitě i na kariéru předsedy svazu. Ve svazovém vedení se však nalézá i vazba na hradecký hokej.

V této prvníDaniel Zinke z volné řady reportáží o působení hradeckých sportovců v zahraničních klubech jsme navštívili fotbalistu DANA ZINKEHO - doslova za „humny" - od října 2010 působí v klubu Górnik Walbrzych, v současnosti ve třetí nejvyšší polské lize.

Úvod » Sportoviště

Sportoviště a hřiště v Hradci Králové

ZMIZELÁ HŘIŠTĚ

Název tohoto volného cyklu o historii plácků, hřišť a stadionů, které již neexistují, jsme si tak trochu vypůjčili z populární knižní řady Zmizelých měst a míst, kterou vydává nakladatelství Paseka.

Chceme zavzpomínat na legendární místa a plácky, na kterých se psala hradecká sportovní historie. Vzpomeňte si na své oblíbené fanouškovské místo „pod stromem" u rohového praporku, nebo „na kopci" na fotbalovém hřišti „U nemocnice", lidé ze Svobodných Dvorů (pro nezasvěcené mimohradecké čtenáře, jde o místní část Hradce Králové) nikdy nezapomenou na hokejové zápasy Meteoru, nebo motoristické podniky v dnes již rodinnými domky zastavěné lokalitě „Meteor", řada z nás pamatuje krytou tribunku a dopolední škvárové mistráky na Rudé hvězdě ve Farářství, dnešní čtyřicátníci hrávali fotbal na škváře v areálu Slavie v Orlické kotlině.

Přijde nám to nedávno, ale léta ubíhají a dříve jasné vzpomínky už nemají ostré kontury. Proto je chceme připomínat.

25.2.2014, autoři

 

Web podporují
BRUNOTTI značkové módní a sportovní oblečení pro léto i zimu KOMPLEXNÍ FINANČNÍ SLUŽBY Hradec Králové Fotbal magazín